Чому дітям потрібно обов’язково займатися музикою

Чому дітям потрібно обов'язково займатися музикою

Старомодні погляди, що починати займатися музикою потрібно з 7 років – відходять у минуле. Сучасні батьки все частіше приводять дітей на ранній музичний розвиток вже з 3-х років. Методики для малюків – вже не новинка і багато педагогів музики з ними знайомі і успішно практикують і в музичних школах, і в центрах раннього розвитку.

Наші викладачі впевнені в тому, що взагалі кожній дитині потрібно займатися музикою з ранніх років. Безліч іноземних інститутів опублікували висновки досліджень, що діти, які займаються музикою мають кращу пам’ять, реакцію і навіть IQ (коефіцієнт інтелекту) – і ці дослідження вже теж не новинка, їх все частіше публікують в популярних джерелах ЗМІ.

Отже, заняття музикою:

  • розвивають пам’ять – адже грати і співати потрібно напам’ять!
  • розвивають слух – звичайно, адже вухо звикає уважно слухати і допомагає виправляти помилки під час виконання;
  • розвивають реакцію – адже виконувати ноту за нотою потрібно в темпі, а також швидко реагувати на свої помилки;
  • розвивають почуття ритму – визнаний в усьому світі музикант-педагог Г.Г. Нейгауз починає свою книгу так: «Біблія музиканта починається словами: “на початку був ритм”.
  • розвивають естетичний смак – звичайно, адже викладачі знайомлять учнів з кращими зразками музичного мистецтва!
  • розширюють кругозір – на заняттях музикою (будь-то спів або будь-то гра на інструменті) учні пізнають історію, географію, літературу, інші мистецтва – живопис, танець, знайомляться зі світовими культурами;
  • розвивають мовлення – звичайно, адже музикантові доводиться стільки вивчити напам’ять, стільки прочитати нот, а співакові – і слів, стільки виконати, що мозок вчиться будувати логічні ланцюжки і весь час розвивається і збагачується;
  • розвивають особистісні якості, такі як впевненість в собі, волю, силу характеру, сміливість і багато іншого, що загартовується безліччю виступів для вчителя і для публіки.

Навіть якби ми захотіли – все одно б не перерахували всієї користі від музичних занять!

А найголовніше – уроки музики приносять величезне задоволення! Адже учень зможе зіграти або заспівати ту саму, свою улюблену мелодію, яка піднімає настрій, дарує натхнення і внутрішню силу!

Запрошуємо вас на уроки в нашу музичну школу в Києві!

Замовити пробний урок

X